Walter A.P.
Soethoudt
herinneringen
Uitgevers
komen in
de hemel
Meulenhoff |Manteau
De herinneringen van een spraakmakend uitgever
Meer dan veertig jaar lang was Walter Soethoudt een van de belangrijkste uitgevers van Vlaanderen. In dit boek brengt hij anekdotes, herinneringen, commentaren, feiten en beschouwingen samen.
Mijn vrienden kies ik altijd zeer kieskeurig. De titel van het boek dat eerdaags gepresenteerd wordt, “Uitgevers komen in de hemel”, sterkt mij nog ettelijke decennia in mijn verstokt atheïsme. (Een paar dagen terug kwam ik met enkele andere collegae scribenten bijeen om hulde te brengen aan de onfortuinlijk, want helaas te vroeg van ons heen gegane Rita Demeester. Haar eerste verhaal eindigde met de onsterfelijke zin: “God bestaat niet en de hemel is een verzinsel van ongeletterden.’”) Toch is er -ere wie hem toekomt – in het uitgeversgild iemand die ik graag mee help in de bloemmetjes te zetten. Mijn collega, medelid van de Rebellenclub, Walter Soethoudt. Iemand die geregeld heeft te maken gehad met censuur, iemand die ondanks alles dapper blijft doorgaan, iemand die de persvrijheid en de artistieke vrijheid sedert decennia hoog in het vaandel draagt. Soethoudt, geen zoethoudertje!
Didi de Paris
Uitgevers komen in de hemel is een rijk, genereus en combattief boek. Soethoudt beschrijft wat hij heeft meegemaakt, wie hij heeft gekend en wat hem drijft.
Niets laat Soethoudt onbesproken. Zowel de interne keuken van de uitgeverij als de geheimen en drijfveren van de uitgever komen aan het licht.
Samen met Soethoudt sta je op de barricaden in de strijd voor de vrijheid van het woord.
Walter A.P. Soethoudt (°1939) was van 1964 tot 2006 uitgever. In 1964 begon hij een eenmansuitgeverij onder eigen naam, het latere Soethoudt & C°. In 1986 richtte hij uitgeverij Facet op. Ook zijn carrière als vertaler, bloemlezer en auteur is rijk gevuld.
‘Walter is altijd het levende bewijs geweest van de stelling dat je niet gek hoeft te zijn om in Vlaanderen als zelfstandig uitgever te opereren, maar dat het wél helpt.’
Walter Van den Broeck
‘Ge zijt ne schone mens. Een klootje af en toe, maar een man met inzicht, verstand, de moed om keuzes te maken, en een onmisbare gangmaker.’
Lukas De Vos
Als Walter er niet was geweest, dan was ik waarschijnlijk al jaren geleden gestopt met schrijven.’
Anthony Horowitz
|Manteau